Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar inom område Fritid.

Fritidschef, Arenachef
Christine Ekdahl
0411-57 76 42
0709-47 76 42
christine.ekdahl@ystad.se

Ystad Arena, Konferens och evenemang
Evenemangs- och konferenschef

Jenny Olsson
ystadarena.konferens@ystad.se

Ystad Arena Bad
Verksamhetschef

Johan Hägg
0411-57 73 10
johan.hagg@ystad.se

Ungdomens Hus
Verksamhetschef

Patrick Kronvall
0721-50 48 85
patrick.kronvall@ystad.se

Kulturskolan & Komtek
Verksamhetschef

Marie Sandvik
0411-57 75 41
0709-47 75 41
marie.sandvik@ystad.se

 Ledning

 

 

 

 

Fritidskonsulent
Erik Green
0411-57 73 49
erik.green@ystad.se

Administrativ handläggare
Lena Eriksdotter
0411-57 77 11
lena.eriksdotter@ystad.se

Arrangemangskoordinator
Martina Fröjd
0411-57 77 89
martina.frojd@ystad.se

Kommunikatör
Anna Jensen
0411-57 73 11
anna.e.jensen@ystad.se

Administration

Besöksadress:
Kultur o Utbildning
Piparegränd 3

Tjänstgörande vaktmästare
Dan Johansson
Stefan Pettersson
Tony Lellky
0411-57 73 43
ystadarena.hallar@ystad.se

Ystad Arena

Tjänstgörande tekniker
Jörgen Andersson
Tore Andersson
Daniel Persson
0411-57 73 38

Ystad Arena Bad

Tjänstgörande vaktmästare
Jörgen Månsson
Torbjörn Andersson
Inge Jönsson
0411- 57 73 40

Idrottsplatsen