Ystad-banner-jobb-ring-1000px.jpg

Dina fackliga företrädare

Fackliga organisationer och deras kontaktpersoner i Ystads kommun.

För upplysningar om en specifik tjänst ringer du den fackliga förtroendeman som uppges i annonsen. För allmänna fackliga upplysningar kan du kontakta nedanstående representanter för de olika organisationerna.

Fackliga expeditioner

Du hittar oss på: Missunnavägen 7, 271 80 Ystad

Kommunal Skåne
Sydost
sektion 2

   
Expedition  Susanne Andersson 0411-57 72 02
     
E-post sydost.ystad.skane@kommunal.se  
Lärarförbundet         

Expedition

Rebecca Holm Kanfall 0411-57 73 24
0709-47 73 24
E-post lararforbundet@ystad.lararforbundet.se  

Övriga fackliga organisationers kontaktpersoner

DIK

   

E-post

tellervo.salomonsson@ystad.se  
Sveriges arbetsterapeuter

Pernilla Derbring
Marie Hantoft

0411-57 89 70
0411-57 89 49
E-post pernilla.derbring@ystad.se
marie.hantoft@ystad.se
 
Ledarna Thea Ånmark 0411-57 89 00
E-post thea.anmark@ystad.se  

Fysioterapeuterna

Ylva Jönsson 0411-57 89 57
E-post ylva.jonsson@ystad.se  
Lärarnas Riksförbund Martin Robertsson 070-434 05 88
E-post ystad@lr.se  
Sveriges Arkitekter Eva Nygren 0411-57 72 36
E-post eva.nygren@ystad.se  
Vårdförbundet

Anna Bergman

Lisbeth Spånberg

0411-57 79 33

0411-57 79 46

E-post

anna.bergman@ystad.se

lisbeth.spanberg@ystad.se

 

Akademikerförbundet
SSR

Anders Hansson
Per Överström

0411-57 77 82
0411-57 79 56

E-post anders.hansson@ystad.se
per.overstrom@ystad.se

 

Vision

Lena Persson

 
E-post

lena.d.persson@ystad.se

 0411-57 73 69

Sveriges Psykologförbund

Camilla Lydahl

 

E-post

camilla.lydahl@ystad.se

 

Publicerad 2012-10-17, Uppdaterad 2019-01-02