All personal

Västerportskolan

Kontaktuppgifter

Niclas Bengtsson

Niclas Bengtsson

Rektor
Karolin Gustafson

Karolin Gustafson

Biträdande rektor
Christin Nilsson

Christin Nilsson

Skoladministratör
Leif Henningsson

Leif Henningsson

Skolvärd
Ulrika Schnell

Ulrika Schnell

Skolvärd, Elevassistent
Johan Rix

Johan Rix

Vaktmästare
Paula Stråhed

Paula Stråhed

Skolbibliotekarie
Angelica Willyson

Angelica Willyson

Studie- och yrkesvägledare 7-9
Jimmy Holst

Jimmy Holst

IT-strateg, Lärare 7 - 9 SO
Anna Jensson

Anna Jensson

Skolsköterska F-6
Charlotte Palmgren

Charlotte Palmgren

Skolsköterska 7-9
Therese Boy

Therese Boy

Kurator åk 7-9
Therese Persson

Therese Persson

Kurator F-6
Elisabeth Karlberg

Elisabeth Karlberg

Specialpedagog
Caroline Isgren

Caroline Isgren

Specialpedagog
Emma Andersson

Emma Andersson

Specialpedagog
Ulrika Rosengren

Ulrika Rosengren

Specialpedagog
Annika Parris

Annika Parris

Specialpedagog
Lovisa Westerberg

Lovisa Westerberg

Lärare Sv A
Daniel Landgren

Daniel Landgren

Lärare och Fritidshem, Arbetslagsledare Fritidshem
Timmy Nilsson

Timmy Nilsson

Fritidshem
Ing-Marie Nilsson Tufvesson

Ing-Marie Nilsson Tufvesson

Lärare F-klass och Fritidshem
Hugo Bjurnemark

Hugo Bjurnemark

Elevassistent och Fritidshem
Patrik Wester

Patrik Wester

Elevassistent och Fritidshem
Martin Erlandsson

Martin Erlandsson

Elevassistent och Fritidshem
Marie Nilsson

Marie Nilsson

Fritidshem
Andrea Bellange

Andrea Bellange

Elevassistent, Fritidshem
Therese Murne

Therese Murne

Lärare F-3, Arbetslagsledare Navet
Stephanie Brodén

Stephanie Brodén

Lärare F-3, Lag Navet
Kristina Eriksson

Kristina Eriksson

Lärare F-3 och Textilslöjd F-6, Lag Navet
Åsa Lundkvist

Åsa Lundkvist

Lärare F-3, Lag Navet
Staffan Winberg

Staffan Winberg

Lärare Trä- och metallslöjd
Mikaela Lundh

Mikaela Lundh

Lärare F-3, Lag Navet
Caroline Ask

Caroline Ask

Lärare F-3, Lag Navet
Henrik Moberg

Henrik Moberg

Lärare F-3, Lag Navet
Agon Kelmendi

Agon Kelmendi

Lärare 4-6, Arbetslagsledare Lag Öst
Linn Junered

Linn Junered

Lärare 4 - 6, Lag Öst
Sara Sjögren

Sara Sjögren

Lärare 4-6, Lag Öst
Elin Rix

Elin Rix

Lärare 4-6, Lag Öst
Emilia Eriksson

Emilia Eriksson

Lärare
Fredrik Andersson

Fredrik Andersson

Elevassistent, Lag Öst
Paulin Nilsson

Paulin Nilsson

Lärare 7-9 SO och Hemkunskap, Arbetslagsledare Nord
Malin Herrlund Rasmusson

Malin Herrlund Rasmusson

Lärare 7-9 Textilslöjd, Lag Nord
Christoffer Jakobsson

Christoffer Jakobsson

Lärare 7-9 Engelska och Idrott, Lag Nord
Emma Nord

Emma Nord

Lärare 7-9 Svenska och SO, Lag Nord
Madeleine Vielind

Madeleine Vielind

Lärare 7-9 Svenska och Engelska, Lag Nord
Viktor Prahl

Viktor Prahl

Lärare 7-9 Idrott och NO, Lag Nord
Åsa Nilsson

Åsa Nilsson

Lärare 7-9 Matematik och NO, Lag Nord
Dan Holmquist

Dan Holmquist

Lärare 7-9 Teknik och Matematik, Lag Nord
Jenny Blomberg

Jenny Blomberg

Lärare 7-9 Svenska och Spanska, Lag Nord
Emilia Nilsson

Emilia Nilsson

Lärare 7-9 SO, Lag Nord (Tjänstledig)
Susanne Karlsson

Susanne Karlsson

Elevassistent Nord
Jörgen Knutsson

Jörgen Knutsson

Lärare 7-9 Trä- och metallslöjd, Lag Nord
Casper Bendroth

Casper Bendroth

Elevassistent
Anna-Karin Ahlbeck

Anna-Karin Ahlbeck

Lärare 7-9 Svenska och SO, Arbetslagsledare Syd
Madeleine Lidberg

Madeleine Lidberg

Lärare 7-9 Hemkunskap och Idrott, Lag Syd
Gabriella Hahn

Gabriella Hahn

Lärare 7-9 Svenska och Engelska, Lag Syd
Josefine Ovesson Lennartsson

Josefine Ovesson Lennartsson

Lärare 7-9 Idrott, Matematik och NO, Lag Syd
Heléne Sassersson

Heléne Sassersson

Lärare 7-9 Matematik och NO, Lag Syd
Johanna Ekdahl

Johanna Ekdahl

Lärare 7-9 Engelska och Spanska, Lag Syd
Samuel Olsson

Samuel Olsson

Elevassistent
Anna Severin

Anna Severin

Lärare 7-9 Svenska, Lag Syd
Anders Hektor

Anders Hektor

Lärare 7-9 SO och Teknik, Lag Syd
René Melgar Villeda

René Melgar Villeda

Lärare 7-9 Spanska, Lag Syd
Henrik Jepsson

Henrik Jepsson

Lärare 7-9 Matematik och Idrott, Lag Syd
Martin Ekdahl

Martin Ekdahl

Elevassistent och Fritidshem, Lag Syd
Charlotte Franck

Charlotte Franck

Lärare 7-9 Svenska och Tyska, Arbetslagsledare Väst
Anna Bällsten

Anna Bällsten

Lärare 7-9 Bild, Lag Väst
Mats Jönsson

Mats Jönsson

Lärare 7-9 Idrott, Lag Väst
Jenny Hansson

Jenny Hansson

Lärare 7-9 SO, åk 6 Hemkunskap, Lag Väst
Annika Nilsson Asplund

Annika Nilsson Asplund

Lärare 7-9 Franska, Svenska och Engelska, Lag Väst
Jon Seidman

Jon Seidman

Lärare 7-9 Engelska, Lag Väst
Jenny Ivarsson

Jenny Ivarsson

Lärare 7-9 Matematik och Teknik, Lag Väst
Peter Kjelgaard

Peter Kjelgaard

Lärare 7-9 Matematik och NO, Lag Väst
Dick Gullstrand

Dick Gullstrand

Lärare 7-9 Svenska och SO, Lag Väst
Emil Thysell

Emil Thysell

Lärare 7-9 Matematik och NO, Lag Väst
Niklas Kåse

Niklas Kåse

Lärare 4 - 9 Musik, Lag Väst
Publicerad 2023-11-02, Uppdaterad 2024-02-26