Ystad-banner-jobb-ring-1000px.jpg

Fackliga företrädare

Fackliga organisationer och deras kontaktpersoner i Ystads kommun.

För upplysningar om en specifik tjänst ringer du den fackliga förtroendeman som uppges i annonsen. För allmänna fackliga upplysningar kan du kontakta nedanstående representanter för de olika organisationerna.

Fackliga expeditioner

Du hittar oss på: Apgränd 3, 271 42 Ystad (in på gården)

Kommunal Skåne
Sydost
sektion 2

   
Expedition  Susanne Andersson 0411-57 72 02
     
E-post sydost.ystad.skane@kommunal.se  
Lärarförbundet         

Expedition

Linda Christijansen
Thomas Jeppsson
0411-57 73 24
0709-47 73 24
E-post lararforbundet@ystad.lararforbundet.se  

Övriga fackliga organisationers kontaktpersoner

DIK

Tellervo Salomonsson 0709-47 72 91

E-post

tellervo.salomonsson@ystad.se 

 
Sveriges arbetsterapeuter

Kansli@arbetsterapeuterna.se

 
     
Ledarna Thea Ånmark 0411-57 89 00
E-post thea.anmark@ystad.se  

Fysioterapeuterna

Ylva Jönsson 0411-57 89 57
E-post ylva.jonsson@ystad.se  
Lärarnas Riksförbund Nematollah Salehi

0704-34 05 21

0739 65 62 33

E-post ystad@lr.se  
Sveriges Arkitekter Eva Nygren 0411-57 72 36
E-post eva.nygren@ystad.se  
Vårdförbundet

Annette Karlsson

0411-57 79 46

E-post

annette.karlsson@ystad.se

 

Akademikerförbundet
SSR

Per Överström

0411-57 79 56

E-post per.overstrom@ystad.se

 

Vision

Lena Persson

 
E-post

lena.d.persson@ystad.se

 0411-57 73 69

     
     
Publicerad 2012-10-17, Uppdaterad 2020-09-18